Rute Tillerbrua, Klæbu, retur

Distanse:18.6 km
Rute:Tillerbrua, Klæbu, retur: Tradisjonell kretsmesterskapsløype.
Følger F885 opp Amunddalen til Klæbu sentrum, i kryss 90 grader til høyre og slak stigning til Klæbuhallen/Klæbu skole (høyeste punkt på vegen). Vending, retur samme veg. I hovedsak stigning på uttur og utfor på retur, men ikke bratt.   Løypekart   Løypeprofil   OBS: I 2001 avvikende løype, ca 1 km kortere.
Farlige punkter: Ofte mye trafikk i Klæbu sentrum og ved vendemål. Vakter påkrevd.
Adkomst:Øst for Tillerbrua. Adkomst Tillerbruvegen fra Tiller over Tillerbrua, eller fra Bratsbergveien eller Risvollan (Bjørkmyr) F885 sørover til startstedet.

Opprinnelig kalt Rådsmesterskap da karusellen sorterte under Trondheim bedriftsidrettsråd. Da Sør-Trøndelag bedriftsidrettskrets (STBIK) ble etablert ca 1997 ble benevnelsen kretsmesterskap.
I 1991 gikk løypa motsatt veg, se rute Klæbu, Eklesbakken, retur. Før 1988 gikk mesterskapet i løype Blakli, Tillerbrua, retur. Fra 2015 vending før Klæbu sentrum: Tillerbrua, Hallset, retur.

Gjennomføringer:26 ritt
Deltakere:2154 deltakere (trim og arrangører inkludert)
Raskeste tid:0:24:25
Gjennomsnittstid:0:30:58

Under følger en liste over ritt som har fulgt denne ruten.

Dato Navn Klasse Rittinfo
19.08.14 18:30 Kretsmesterskapet tempomesterskap Mesterskapspremiering for 1., 2. og 3. plass innen hver aldersgruppe skjer til de som er tilknyttet bedriftidrettslag som er innmeldt i kretsen og har betalt kontingent inneværende år (per 24.sep.):<BR> K30-39: 1 Vibeke Dybwad, St. Olavs Hospital B.i.l.; 2 Liss-Mari Kvæl, Helsedirketoratet<BR> M16-29: 1 Eirik Oskari Halvorsen, Posten; 2 Øyvind S. Pettersen, Intersport Gigant Lade; 3 Håkon Grøtte, Trondheim kommune<BR> M30-39: 1 Rasmus Strand, Trondheim Kommune; 2 Arne Inge Hangerhagen, Asko Midt-Norge AS; 3 Bård Kuvås Brevik, Lindbak B.i.l.<BR> M40-49: 1 Terje Opheim, Sportsbua A/S; 2 Egil Andersen, Hank Sport; 3 Bjørn Dybwad, NTNU<BR> M50-59: 1. Geir Evensen, Caverion; 2 Inge Valseth, Bravida AS; 3 Jan-Ole Tiller, Sparebanken1 SMN<BR> M60-: 1 Per Arne Hanssen, Byåsen vgs; 2 Jan Erik Steen, Maja Eiendom A/S; 3 Arne Mikkelsen, NTNU
20.08.13 18:30 Kretsmesterskapet tempomesterskap Mesterskapspremiering for 1., 2. og 3. plass innen hver aldersgruppe skjer til de som er tilknyttet bedriftidrettslag som er innmeldt i kretsen og har betalt kontingent inneværende år (per 16.okt.):<BR> K30-39: 1. Gerit Pfuhl NTNU<BR> M16-29: 1. Kristian Gaustad Hanssen, Sintef B.i.l<BR> M30-39: 1 Rasmus Strand, Trondheim Kommune; 2 Fredrik Granviken, St. Olavs Hospital B.i.l.; 3 Øyvind Eid, Norconsult<BR> M40-49: 1 Lars Berget, Politiet B.i.l.; 2 Terje Opheim, Sportsbua A/S; 3 Geir Evensen, YIT Building Systems <BR> M50-59: 1 Inge Valseth, Bravida AS; 2 Alf Grøtte, Trondheim Kommune; 3 Egil Skybakmoen, Sintef B.i.l.<BR> M60-: 1 Per Arne Hanssen, Byåsen vgs; 2 Arne Mikkelsen, NTNU; 3 Amund Grimstad, Grimstad og Tønsager
21.08.12 18:30 Kretsmesterskapet tempomesterskap Mesterskapspremiering for 1., 2. og 3. plass innen hver aldersgruppe skjer til de som er tilknyttet bedriftidrettslag som er innmeldt i kretsen og har betalt kontingent inneværende år (per 4. sep.):<BR> K30-39: 1. Vibeke Dybwad, St. Olavs Hospital<BR> K50-59: 1. Annebeth Askevold, Helsedirektoratet<BR> M16-29: 1. Sindre Grimsbø Persen, Telenor;&nbsp; 2. Kristian Gaustad Hanssen, Sintef<BR> M30-39: 1. Rasmus Strand, Trondheim Kommune;&nbsp; 2. Arne Inge Hangerhagen, Asko Midt-Norge AS;&nbsp; 3. Terje Opheim, Sportsbua A/S<BR> M40-49: 1. Roger Sundet, Hank Sport;&nbsp; 2. Gjermund Hølås, Coca Cola Drikker A/S;&nbsp; 3. Inge Valseth, Bravida AS<BR> M50-59: 1. Alf Grøtte, Trondheim Kommune;&nbsp; 2. Jan-Ole Tiller, SpareBanken 1 SMN;&nbsp; 3. Ola Ellefsen, Luftkrigsskolen<BR> M60+: 1. Per Arne Hanssen, Byåsen vgs;&nbsp; 2. John Furuhaug, Autronica;&nbsp; 3. Amund Grimstad; Grimstad og Tønsager
23.08.11 18:30 Kretsmesterskap tempomesterskap Mesterskapspremiering for 1., 2. og 3. plass innen hver aldersgruppe skjer til de som er tilknyttet bedriftidrettslag som er innmeldt i kretsen og har betalt kontingent inneværende år:<BR> K16-29: Ingen premiering<BR> K30-39: 1. Cecilie Gotaas Johnsen, Statoil B.i.l. <BR> M16-29: 1. Mats Håkon Strand, Natura BIL;&nbsp; 2. Rasmus Strand, Trondheim Kommune;&nbsp; 3. Åsmund Andrè Nåvik, Luftkrigsskolen <BR> M30-39: 1. Terje Opheim, Sportsbua A/S;&nbsp; 2. Bård Kuvås Brevik, ARM;&nbsp; 3. Thor M. Lyngstad, Politiet B.i.l.<BR> M40-49: 1. Gjermund Hølås, Coca Cola Drikker A/S;&nbsp; 2. Lars Berget, Politiet B.i.l.;&nbsp; 3. Geir Evensen, YIT Building Systems<BR> M50-59: 1. Alf Grøtte, Trondheim Kommune;&nbsp; 2. Brent Landsem, Sør-Trøndelag Fylkeskommune;&nbsp; 3. Kjell Edvardsen, Seatex <BR> M60+: 1. Arve Haugen, Hank Sport;&nbsp; 2. Jan Erik Steen, Maja Eiendom A/S;&nbsp; 3. John Furuhaug, Autronica
17.08.10 18:30 Kretsmesterskapet tempomesterskap Mesterskapspremiering for 1., 2. og 3. plass innen hver aldersgruppe skjer til de som er tilknyttet bedriftidrettslag som er innmeldt i kretsen og har betalt kontingent inneværende år.
18.08.09 18:30 Kretsmesterskapet tempomesterskap Mesterskapspremiering for 1., 2. og 3. plass innen hver aldersgruppe skjer til de som er tilknyttet bedriftidrettslag som er innmeldt i kretsen og har betalt kontingent inneværende år.
19.08.08 18:30 Kretsmesterskapet tempomesterskap Mesterskapspremiering for 1., 2. og 3. plass innen hver aldersgruppe skjer til de som er tilknyttet bedriftidrettslag som er innmeldt i kretsen og har betalt kontingent inneværende år.
21.08.07 18:30 Kretsmesterskapet tempomesterskap Mesterskapspremiering for 1., 2. og 3. plass innen hver aldersgruppe skjer til de som er tilknyttet bedriftidrettslag som er innmeldt i kretsen og har betalt kontingent inneværende år.
22.08.06 18:30 Kretsmesterskapet tempomesterskap Mesterskapspremiering for 1., 2. og 3. plass innen hver aldersgruppe skjer til de som er tilknyttet bedriftidrettslag som er innmeldt i kretsen og har betalt kontingent inneværende år.
23.08.05 18:30 Kretsmesterskap tempomesterskap Mesterskapspremiering for 1., 2. og 3. plass innen hver aldersgruppe skjer til de som er tilknyttet bedriftidrettslag som er innmeldt i kretsen og har betalt kontingent inneværende år.
24.08.04 18:30 Kretsmesterskap tempomesterskap Mesterskapspremiering for 1., 2. og 3. plass innen hver aldersgruppe skjer til de som er tilknyttet bedriftidrettslag som er innmeldt i kretsen og har betalt kontingent inneværende år.
19.08.03 18:30 Tillerbrua, Klæbuhallen, Tillerbrua tempomesterskap Mesterskapspremiering for 1., 2. og 3. plass innen hver aldersgruppe skjer til de som er tilknyttet bedriftidrettslag som er innmeldt i kretsen og har betalt kontingent inneværende år.
20.08.02 18:30 Tillerbrua, Klæbuhallen, Tillerbrua tempomesterskap N/A
21.08.01 18:30 Tillerbrua, Klæbuhallen, Tillerbrua tempomesterskap NB! Pga. sirkus i Klæbu ved skolen, ble løypa lagt om: til venstre i Klæbu sentrum og vending i bunn av motbakken mot Ståggån. Distansen ca 1 km kortere enn normal distanse.
22.08.00 18:30 Tillerbrua, Klæbuhallen, Tillerbrua tempomesterskap N/A
17.08.99 18:30 Tillerbrua, Klæbuhallen, Tillerbrua tempomesterskap N/A
18.08.98 18:30 Tillerbrua, Klæbuhallen, Tillerbrua tempomesterskap N/A
19.08.97 18:00 Tillerbrua, Klæbuhallen, Tillerbrua tempomesterskap N/A
20.08.96 18:00 Tillerbrua, Klæbuhallen, Tillerbrua tempomesterskap N/A
22.08.95 18:00 Tillerbrua, Klæbuhallen, Tillerbrua tempomesterskap N/A
23.08.94 18:00 Tillerbrua, Klæbuhallen, Tillerbrua tempomesterskap N/A
24.08.93 18:00 Tillerbrua, Klæbuhallen, Tillerbrua tempomesterskap N/A
18.08.92 18:00 Tillerbrua, Klæbuhallen, Tillerbrua tempomesterskap N/A
30.05.90 18:00 Tillerbrua, Klæbu, Tillerbrua tempomesterskap N/A
31.05.89 18:00 Tillerbrua, Klæbu, Tillerbrua tempomesterskap N/A
25.05.88 18:00 Tillerbrua, Klæbu, Tillerbrua temporitt N/A
Utvalgets nettside, terminliste og nyheter - Om denne tjenesten